Czapliniecka 66,
Bełchatów

+48 44 633 16 81
ois5@wp.pl

Aktualności

Biwak w OSiR Wawrzkowizna  30-31.08.2019

Zgodnie z niepisaną tradycją OIS – jak co roku - czas wakacyjnych wojaży zakończyliśmy 2-dniowym biwakiem w OSiR Wawrzkowizna. 

Pierwszego dnia pogoda przywitała nas deszczem –jednak humory wszystkim dopisywały. Nielimitowana jazda na gokardach i wspólne grillowanie urozmaiciły nam czas. 

Drugiego dnia, kiedy pogoda była już wyśmienita skorzystaliśmy z rowerków wodnych, plażowania , kąpieli oraz zajadaliśmy się pysznymi lodami śmietankowymi. Wypoczęci , zrelaksowani z pozytywną energią wróciliśmy do placówki, aby następnego dnia rozpocząć kolejny rok szkolny…

-----

 

Nowa energia z Energylandią

Już po raz kolejny rozpoczynamy nowy rok szkolny z nową energią z Energylandii. 6 września  odwiedziliśmy największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki. Wspólna wycieczka okazała się wspaniałym pomysłem spędzenia wolnego czasu, również doskonałym sposobem na integrację  i zacieśnianie więzi.

Energylandia to miejsce, w którym każdy, bez względu na wiek, poczuje się niesamowicie, dzięki  dokładnie wytyczonym strefom zabawy. Dla najmłodszych przeznaczona została strefa „Bajkolandii”.  Przeniosła nas do świata ulubionych bohaterów kreskówek. Więcej emocji i adrenaliny przyniosła strefa familijna i water park. Jednak największym powodzeniem wśród naszych podopiecznych cieszyła się strefa ekstremalna. To naprawdę ekstremalne urządzenia, poruszające się z ogromną szybkością.  Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera,  których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5g! Odwiedziliśmy również „Smoczy Gród”  najnowszą atrakcję Energylandii. To niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni” albo tajemniczego „Wiedźmina”. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni. To niezwykła kraina fantastycznie zdobiona pochodniami, a także innymi dopracowanymi dekoracjami.

Spędzone wspaniale chwile i uśmiech na naszych twarzach, był możliwy dzięki wsparciu i pomocnych niezawodnych sponsorów.

Dziękujemy

-----

 

Wyniki konkursu plastycznego „ ŁASKIE LOTNICTWO W MOICH OCZACH”

29 lipca 2019 r. rada artystyczna złożona z pracowników Klubu 32. BLT w Łasku, oraz członków Stowarzyszenia Entuzjastów  Lotnictwa Ziemi Łaskiej poddała ocenie prace nadesłane na konkurs plastyczny. Zdecydowano wyróżnić naszego wychowanka Damiana Borkowskiego w  kategorii wiekowej 11-15 lat. Gratulujemy !!!

-----

 

24 -25.czerwca 2019r. wycieczka do Krakowa.

 Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 a jednocześnie rozpoczynając wakacje, wspólnie z wychowankami domu dziecka, nasi podopieczni wyjechali na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Przygotowany program zwiedzania, był bardzo ciekawy. Pozwolił wszystkim wychowankom znaleźć coś interesującego dla siebie. Miłośnicy leśnych wycieczek, spacerów  i wspinaczek górskich, mogli sprawdzić swoją wytrzymałość w czasie wędrówki do Groty Łokietka, położonej na najwyższym wzniesieniu Ojcowskiego Parku Narodowego, Górze Chełmowej. Następnie ruszyliśmy dalej do Krakowa, gdzie wspólnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy HistoryLand.  Tam zostaliśmy zabrani w wyjątkową podróż przez historię. Przenieśliśmy  się w samo serce wydarzeń i poznaliśmy dzieje naszego kraju w sposób, jakiego dotychczas nie znaliśmy. W HistoryLandzie dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO® i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom staliśmy  się częścią przeżywanej historii, która poruszyła wszystkie Nasze zmysły! Pełni emocji i wrażeń ruszyliśmy dalej do Ogrodu Botanicznego i Ogrodu doświadczeń im. Stanisława Lema. Pełen atrakcji dzień szybko się skończył. Przez noc odzyskiwaliśmy siły, by rano znów wyruszyć w drogę.

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum witrażu. Wszystkie „dusze” artystyczne i nie tylko zachwycone były sposobem, techniką wykonywania, tak przecudnych dzieł. Tuż przed południem dotarliśmy na rynek Starego Miasta w Krakowie, by wspólnie wysłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Następnie wspólnie z przewodnikiem rozpoczęliśmy dalsze zwiedzanie jednego z najpiękniejszych i największych rynków w Europie. Wysłuchaliśmy mnóstwo historii, anegdot opowiadających o wielu wydarzeniach historycznych, którego symbolami są Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, kwiaciarki oraz gołębie. Ostatnim punktem naszej wycieczki, było zwiedzanie Opactwa benedyktynów w Tyńcu wraz z kościołem św. Piotra i św. Pawła . Opactwo w Tyńcu jest najstarszym z istniejących klasztorów w Polsce. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Bełchatowa.  Pełni nowych wrażeń rozpoczęliśmy wakacje. Niech reszta tych wolny dni, które jeszcze przed nami, będą równie pełna emocji, wycieczek i wspaniałych wspomnień. Trwaj dalej wakacyjna przygodo!

 -----

 

Dzień Dziecka

Jak co roku  pierwszego czerwca obchodziliśmy uroczyście Dzień Dziecka. Na co dzień staramy się ,by nasi wychowankowie czuli się wyjątkowo, ale tego dnia szczególnie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich dzieci wiele atrakcji. Dzięki ludziom dobrej woli uczestniczyliśmy w wielu zabawach i uroczystościach. Jedną z atrakcji zorganizowali dla nas przedstawiciele firmy BESTGUM POLSKA SP.Z O.O. Zaprosili nas na piknik rodzinny do ośrodka wczasowego Wawrzkowizna. Był to dzień pełen niespodzianek i prezentów. Przygotowane były gry i zabawy. Mogliśmy skorzystać z wspinaczki w parku linowym, jazdy na gokartach, dmuchanych zamków i wielu innych atrakcji.  Każdy mógł zjeść coś pysznego watę cukrową, lody i ciepłe przekąski.

Również lodziarnia Gryca, jak co roku zaprosiła nas na pyszne lody.

Kolejne miłe zaproszenie otrzymaliśmy od  Niezależnych Motocyklistów z okolic Widawy. Wspólnie bawiliśmy się na pikniku w Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Był to kolejny dzień zabaw i radości na naszych twarzach. Podziwialiśmy super maszyny, a nawet mieliśmy możliwość się na nich przejechać.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobą prywatnym, firmą za organizację Dnia Dziecka.

 -----

 

Fundacja LOVE DANCE HELP

We wtorek 23.04.2019r. w Ośrodku Interwencyjo – Socjalizującym w Bełchatowie pojawili się  Wolontariusze z Organizacji LOVE DANCE HELP.  Organizacja ta powstała 4 lata temu w Norwegii. Są to ludzie, których  połączyła  pasja do tańca i chęć pomagania, a w ostatnim czasie bardzo prężnie działają na arenie sportowej, współpracują z tamtejszą Polonią. Zajmując się działalnością na rzecz dzieci.

Nasi goście wręczyli wychowankom OIS: stroje piłkarskie, buty sportowe oraz piłki, po czym wspólnie rozegrali mecz piłkarski, poprzedzony profesjonalną rozgrzewką. Wszyscy razem w sposób aktywny i pełen życzliwości spędziliśmy wspaniałe popołudnie. Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy za prezenty, wspólnie spędzony czas i miłą, sportową atmosferę.

 -----

 

ZIMOWISKA – GDYNIA 2019r.

W dniach 19 – 22 lutego 2019 r. wychowankowie   Ośrodka Iterwencyjno – Socjalizacyjnego w Bełchatowie i Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, przebywali na  zimowiskach w Gdyni.

Nasz wypoczynek zaczęliśmy od zwiedzania pięknego 800 - letniego miasta Torunia, położonego nad Wisłą. Zobaczyliśmy m.in.:

- budynek, w którym urodził się najsłynniejszy polski astronom Mikołaj Kopernik - obecnie

 Muzeum Kopernika,

- Krzywą Wieżę z XIV wieku, której odchylenie od pionu wynosi 1,4 m.,

- Rynek z Gotyckim Ratuszem,

- Ruiny zamku krzyżackiego,

-Spichlerze,
- Muzeum i sklep z piernikami,

- Muzeum Podróżników  im. Tony’ego Halika,

- Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans "Astropies Łajka".

Wieczorem dotarliśmy na nocleg do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Gdyni.

Następnego dnia rano wyruszyliśmy na zwiedzanie miejscowości nadmorskich. 
W Jastrzębiej Górze – oglądaliśmy wybrzeże klifowe i pomnik – obelisk „Gwiazda Północy”. W Rozewiu poszerzyliśmy wiadomości o latarniach morskich. Weszliśmy na 36 metrową latarnię, która usadowiona jest na 50 metrowym klifie. Jej światło widać na morzu z odległości 43 km.

Wzdłuż wybrzeża podziwialiśmy wąwóz „Lisi Jar”, zwiedziliśmy Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, malownicze miasteczko Władysławowo i inne miejscowości na Półwyspie Helskim. Po dotarciu do Helu odwiedziliśmy Muzeum Rybołówstwa i Fokarium. Kolejnymi atrakcjami tego dnia były:

- Akwarium Gdyńskie,

- Muzeum Marynarki Wojennej,

- Bulwar Nadmorski,

- Dar Pomorza – polski żaglowiec,

- ORP Błyskawica – okręt zbudowany w Anglii w latach 1935-37.

Wieczorem miło spędzaliśmy czas na wspólnych grach i zabawach. Odbył się konkurs plastyczny pt. „Co mi się dzisiaj najbardziej podobało?” oraz konkurs muzyczny pt. „Mini Playback Show”.

W kolejnym dniu naszą  przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Gdańska. Zobaczyliśmy:

- Muzeum Bursztynu (prezentuje historię powstania bursztynu, jego właściwości, pozyskiwanie oraz obróbkę  na przestrzeni dziejów),

- Dwór Artusa,

- Pomnik Neptuna,

- Muzeum Solidarności (celem działalności Centrum jest „upowszechnienie dziedzictwa „Solidarności” w Polsce i innych krajach oraz czynne uczestniczenie w budowie tożsamości europejskiej),

- Westerplatte (symbol wybuchu II wojny światowej),

- Katedrę w Oliwie.

Moc atrakcji późnym popołudniem doznaliśmy w Centrum Nauki „Eksperyment”
w Gdyni. Jest to instytucja kultury, która  łączy naukę
i zabawę. Bardzo aktywnie spędziliśmy tam czas na interaktywnych doświadczeniach. Późnym wieczorem wróciliśmy do schroniska, gdzie czekały na nas kolejne konkursy, niespodzianki i nagrody.

Ostatniego dnia dotarliśmy  do Malborka, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki, który został zbudowany z cegły w XIII wieku w stylu gotyckim. Jest on największy na świecie pod względem powierzchni i znajduje się na liście zabytków UNESCO. Leży na prawym brzegu rzeki Nogat.

Pełni wrażeń, zadowoleni i szczęśliwi późnym wieczorem dotarliśmy do naszej  placówki. Nasze zimowiska okazały się wspaniałym pomysłem na spędzanie czasu podczas ferii zimowych. Mamy nadzieję, że w następnym roku  uda nam się zorganizować podobny wyjazd.

 

 

Ten ciekawy, bogaty programowo i aktywnie spędzony wypoczynek zimowy mogliśmy zrealizować dzięki pomocy wielu życzliwych ludzi, instytucji i firm tj.:

- Fundacja „Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej”,
- CAT Polska Sp. z o.o.,
- Konstak Sp. z o.o. w Woli Krzysztoporskiej,
- Masarnia Dobrzelów Rzeźnictwo-wędliniarstwo Dominik Marczak
- Rolniczo - Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska w Szczercowie
- GPR Suflidowo Sp. z o.o. w Teresinie,
- Gospodarstwo Sadownicze Wojciech Musiał w Sulmierzycach,
- Piekarnia
- Kaufland Polska Markety Sp. z o.o..

 

DZIĘKUJEMY!

 -----

 

 

Koncert Michała Wiśniewskiego.

Dzień 3 lutego 2019 r. , był dla wychowanków Ośrodka Interwencyjno – Socjalizacyjnego w Bełchatowie pełen niespodzianek. Starsi wychowankowie uczestniczyli w seansie filmowym „Mia i biały lew” w kinie HELIOS. Młodsi wykazywali się swoją energią w figloraju Planeta „Tyśków”. Następnie w Sali MCK –u czekały na wszystkich słodycze z cukierni „Degustacja” oraz pizza z Pizzerii EBE.

Po południu zadowolone dzieci udały się do „Gigantów Mocy”, gdzie przygotowane były dla nich kolejne miłe niespodzianki. Każde dziecko dostało paczkę od sieci Carrefur. Mogło również  sobie zrobić  zabawne zdjęcie w Foto Budce – „ Foto-Szok”. Sympatycznym zaskoczeniem, było wręczenie prezentów  dla wychowanków od Fundacji „ Diabeciaki” z Łodzi, Studia Języków Obcych, Reklamy i Marketingu„ Profe Studio” z Radomska. Wydawnictwo P.H.W.FENKS z Bełchatowa podarowało dzieciom pięknie wydane książki i bajki.

Kulminacyjnym momentem tego dnia, był udział dzieci w koncercie zespołu „ Ich Troje” . Podczas koncertu lider zespołu Michał Wiśniewski skierował słowa życzliwości i sympatii do naszych wychowanków. Po koncercie wykonał z nimi wspólne zdjęcia. Wychowankowie szczęśliwi, zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do placówki.

Dzieci z Ośrodka Interwencyjno – Socjalizacyjnego w Bełchatowie, dziękują organizatorom koncertu: Panom Wojciechowi Orzechowskiemu i Jackowi Krężlik za zaproszenie oraz wszystkim sponsorom za poczęstunek i przekazane dary.

 -----

 

Dziękujemy Święty Mikołaju!!

W tym roku Święty Mikołaj i dzielne Elfy  z okazji Świąt Bożego Narodzenia, odwiedzili wychowanków Ośrodka Interwencyjno -Socjalizacyjnego.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, sponsorów: PGE, firmie BESTGUM POLSKA SP,Z O.O., Stowarzyszeniu Przyjaciół Harcerstwa w Bełchatowie, Fundacji ” Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej” samorządom uczniowskim , placówką oświatowym, osobą prywatnym,  spełniły się najskrytsze marzenia  Dzieci mieszkających w OIS.

 Bezinteresowna chęć, dzielenia się z innym spowodowała radość u Naszych Podopiecznych.

Za wszystkie prezenty, mile słowa z całego serca DZIĘKUJEMY!!!!!

-----

 

 

Jest taka noc, na którą człowiek czeka

 i za którą tęskni.
 Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
gdy wszyscy obecni gromadzą się

przy wspólnym stole.

Jest taki wieczór, gdy gasną spory,

znika nienawiść…
Wieczór, gdy łamiemy opłatek,

 składamy życzenia…
To noc wyjątkowa… Jedyna … Niepowtarzalna… Noc Bożego Narodzenia…

 

Niech te święta Bożego Narodzenia
będą niezapomniane, radosne,
spędzone w miłej rodzinnej atmosferze,
a nachodzący Nowy Rok niech  będzie lepszy od poprzedniego

– pełen nadziei i pomyślności.

 

Z najlepszymi życzeniami-

 

Dyrekcja, wychowankowie i pracownicy
Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie.

 ----- 

   

 

 

PODZIĘKOWANIE

 

Szanowna Pani Dyrektor Lidia Szymańska, swoją pracą, ciekawymi inicjatywami, licznymi dokonaniami zapisała się Pani na trwałe w historii naszej placówki, a także w pamięci wychowanków i pracowników. Zawsze mogliśmy liczyć na pomocną dłoń i wsparcie. Uczyniła Pani z naszej placówki drugi dom – wyrozumiały, bezpieczny, ciepły.

W tej wyjątkowej chwili dziękujemy  serdecznie za wieloletni trud, serce włożone w kształtowanie charakterów wychowanków i nieustanną pomoc potrzebującym, jednocześnie życzymy zdrowia, radości z odkrywania nowych wyzwań i pasji oraz pomyślności w życiu osobistym.

 

Wychowankowie i Pracownicy

Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego 

Bełchatów, dn. 20.11.2018r.

Z drobiazgów życiowych

wykonanych wielkim sercem

powstaje wielkość człowieka.  

Prymas Stefan Wyszyński

-----

 

11 LISTOPADA

  -----

 

HALLOWEEN W OIS

W dn. 27 października 2018 r. w OIS obchodziliśmy święto Halloween. Wychowankowie wraz z wychowawcami przygotowali dekorację oraz słodki poczęstunek. Dzieci mogły pomalować sobie  twarze specjalnymi kredkami oraz przygotowały sobie stroje. Pokazanie zwyczajów związanych z Halloween to doskonała okazja do zapoznania dzieci z obchodzeniem świąt w innych krajach. Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w licznych zabawach i konkursach. Na koniec wybrano zwycięzców konkursu na  najlepsze przebranie oraz odbyła się „Upiorna dyskoteka”, dzięki której wszyscy mogli rozładować swoje emocje.

 -----

 

Obchody 100 – rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

         25 września nasi podopieczni uczestniczyli w integracyjnej imprezie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Wspólnie z wychowankami bursy szkolnej i członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Bełchatowie. Spotkaliśmy się przy ognisku. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i harcerskie, atmosferze wtórowało 2 akordeonistów.  Miła atmosfera sprawiła, że pochmurne popołudnie upłynęło  nam w sympatycznie i przyjaźnie. Staliśmy się bogatsi o nowych znajomych oraz wiedzę historyczną.

            Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy:

  • Panu Dominikowi Marczakowi – Zakład Przetwórstwa Mięsnego.
  • Pani Grażynie Baranek – Prezesowi PSS „Społem” w Bełchatowie.

-----

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny z energią z Energylandii.

         Wśród 60 uczestników wyjazdu 07.09.2018 r. byli nasi podopieczni. Spędzili miło i przyjemnie dzień w największym Parku Rozrywki w Polsce w Energylandii. Skorzystali z przeróżnych atrakcji. Najmłodsi doskonale bawili się w bajkolandii, krainie dziecięcych marzeń i w strefie familijnej. Starszym najwięcej radości sprawiła zabawa w strefie ekstremalnej i Water Parku. Tam mogli się zmierzyć z własnym strachem, dostarczając maksimum adrenaliny i potężną dawkę zabawy na najwyższych obrotach.

Dziękujemy!!!

  • Panu Markowi Gaczoł Prezesowi Zarządu Energylandii.
  • Pani Jadwidze Tumidajewicz Prezes Fundacji „Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej”

-----

 

Pomagamy - wolontariat pracowniczy PGE

                W dniu 23.06.2018 r. dzięki zaangażowaniu pracowników PGE jak i dyrektora i pracowników OIS-u nasi podopieczni mieli możliwość  wyjazdu na wycieczkę do Bydgoszczy i Torunia. W ramach realizacji programu” Pomagamy” odwiedziliśmy Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, płynęliśmy tramwajem wodnym po rzece Brda oraz poznaliśmy metodę wyrabiania mydła dzięki warsztatom  w Muzeum Mydła i Brudu.   Poznaliśmy również  historię Torunia i zwiedziliśmy piękną starówkę .

                W ramach dalszej realizacji programu podopieczni uczestniczyli, w plenerze fotograficznym w „Zagrodzie Lawendowa brać pod lasem”. Uwieńczeniem całego przedsięwzięcia był zakup profesjonalnego aparatu fotograficznego.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za udział w programie” Pomagamy wolontariat pracowniczy PGE”.

-----

 

Składamy serdeczne podziękowania

dla BESTGUM POLSKA SP.Z O.O

za zaproszenie wychowanków Ośrodka Interwencyjno – Socjalizacyjnego

na obchody Dnia Dziecka.

Dziękujemy za zainteresowanie sprawami naszych podopiecznych, za serce, wrażliwość.

                16 czerwca 2018r. nasi podopieczni uczestniczyli wspólnie z rodzinami pracowników firmy BESTGUM POLSKA SP, Z O.O w pikniku rodzinnym w ośrodku wypoczynkowym Warzkowizna. Wspólna integracja i wspaniała atmosfera towarzyszyła nam  podczas zabawy. Mieliśmy możliwość wspinaczki w parku linowym, jazdy gokartami, malowanie twarzy,  zabawy na dmuchanym placu zabaw pod opieką wspaniałych animatorów.  Zajadaliśmy się również watą cukrową i pysznymi przekąskami.

 -----

 

 

Dzień dziecka 2018

Międzynarodowy Dzień Dziecka ma swoje początki w Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci, która odbyła się w Genewie (Szwajcaria) w 1925 r. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca począwszy od 1952 r. Inicjatorem tego święta była organizacja The International Union for Protection of Childhood, która za cel obrała sobie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Obecnie Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad 100 państwach świata.

Uczniowie SP nr 8 w Bełchatowie z okazji tak wielkiego święta zorganizowali akcję „Dzieci Dzieciom”, w której przygotowali prezenty dla swoich rówieśników z naszej placówki oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wspólna integracja pozwoliła nam w atmosferze radości i zadowolenia spędzić aktywnie popołudnie.

O naszych podopiecznych  z okazji tak wielkiego święta nie zapomniała również  lodziarnia Grycan mieszcząca się w Galerii Olimpia. Zaproszono nas na wspaniałe i pyszne lody.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, że zawsze o nas pamiętają.

 -----

 

„Magiczne Ogrody”

29.05.2018r. nasi podopieczni mieli niezwykłą przyjemność przenieść się do świata bajek i czarów. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkrywali  bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty.  Magiczne Ogrody to miejsce, w którym spędziliśmy  wspólnie czas  podczas naszej wycieczki.

W tym dniu zwiedziliśmy również piękny i zabytkowy Kazimierz Dolny. Poznaliśmy jego historię. Zobaczyliśmy  Stary Rynek.   Dzięki sympatii i zaangażowaniu wielu osób udało nam się zorganizować  wycieczkę . Dziękujemy Niezależnymi Motocyklistom z Okolic Widawy za pokrycie kosztów transportu.

 -----

 

Konkurs plastyczny.

Kolejny powód do dumy, by pochwalić się jakich mamy utalentowanych wychowanków. Damian B. zajął II miejsce w VII Powiatowym Konkursie "Książka - Obiekt Artystyczny" organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie.

“Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”  to kolejne przedsięwzięcie ,w którym w ostatnim czasie braliśmy udział. Organizator  konkursu to  pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim Filia w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 96.  Tu również mamy zwycięzców.

I miejsce : Bartłomiej W

II miejsce Damian B.

Wyróżnienie : Radosław B.

 -----

 

„Kibicujemy sportowcom – wyjazd  na mecz do Atlas Areny w Łodzi”

W dniu 17.04.2018r. nasi wychowankowie uczestniczyli  w meczu piłki siatkowej kobiet Budowlani Łódź z Chemik Police. Wydarzenie sportowe odbyło się w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety wstępu ufundowała nam Fundacja „ Sportowcy Dzieciom”.

Dzięki udziałowi w tej imprezie  nasi wychowankowie mogli poznać atmosferę rywalizacji sportowej . Wspólnie kibicowaliśmy i trzymaliśmy kciuki za zwycięstwo łódzkiej drużyny.